Tark investeering: madalad kodukulud ja tervislik kodu

Kodu

Madalad kodukulud = tark investeering

Milline kodu võiks olla tark investeering? Kas tõesti selline hea hinnaga kodu, mida peab üsna kohe otsast kõpitsema hakkama ja 10 aasta pärast tegema juba kapitaalremonti, makstes kogu aeg nii planeedi kütmise eest kui ka pangalaenu?

Kui oled mõelnud madalatest kodukuludest ja parimast kodu kujundamisest? Kui nii on, siis ehk tasub kalkuleerida ning valida kõrgema soetusmaksumusega hoone, mida ei pea selles elus enam parendama.

Vaatame just sellist 2014. aastal valminud eramut, kus on mitu aastat elanud väikeste lastega pere. Kuidas on maja siseviimistlus aktiivsele elule vastu pidanud ja kui hästi on maja ennast energiatõhususe osas õigustanud?

Tänased väikesed kuluarved ei ole mitte juhus, vaid süsteemse töö tulemus. Umbes 230 eurot kulub aastas vee soojendamisele ja ruumide kütmisele. 150 m² maja kohta on see väga väike summa. Peamine kütteallikas on gaasikatel, lisaks ka päikesekollektorid. Et mõõdetud tulemused langevadki kokku planeerituga, ei ole kaugeltki mitte tavapärane.

Mismoodi selline tulemus saavutati, räägivad Sense esindajad Kristo Kalbe ja Tarmo Tamm.

Kodu, mis sobib kõigile

Sisearhitekt Marit Kruus lähtus materjalide valikul eelkõige vastupidavusest ning kasutas eelistatult läbinisti looduslikke materjale.

Kuna selles majas elavad väikesed lapsed, seati lähteülesandena esikohale nende turvalisus ja asjade lihtne puhastamine.

  • Trepp pidi olema selline, et laps ei saaks selle piirete vahelt läbi pudeneda.
  • Põrandapinnad on kahjustamise korral taastatavad, sealhulgas ka vannitoa tiigipuust laevatekipõrand.
  • Seinte savivärv on kohtparandatav.
  • Diivanikatted on eemaldatavad ja masinaga pestavad.
  • Täispuitmööbel on ületöödeldav.
  • Köögimööbel on välimuselt tagasihoidlik, kuid väga praktiline ‒ presskivist töötasapind on naturaalne, aga ka vastupidav.

Tutvu ka teiste Kodusaadetega!