Avatud planeeringuga köök – Sirje Kadalipp

Kodu

Milline on täiuslik köök kogenud sisekujundaja võtmes ka 10 aasta möödudes, avaldab sisekujundaja Sirje Kadalipp enda koduköögi põhjal.

 

Sirje lemmik: köögisegisti Damixalt

Köögi teostas: Idema

Uusimate laminaatide soovitus: Lorelt

Rätikunagi Zack: Kaubamaja Kodumaailm

Köök: Baltest Furniture

Köögi fassaadimaterjal, kõrgläikeline plaat Luxe: Baltest Furniture

Valguslahendus: Ledhouse

Töötasapind Silestone: Diapol

Valamu: EERO

Köögihunt: Erator

Erikujuline köögipliit: Decoland

Segisti: Wermstock, Hansgrohe

Söögilaud ja toolid: BoConcept 

Avatud planeeringuga köök – sisearhitekt Sirje Kadalipp eelistab teha võimalikult “mitteköögiliku” ja väga funktsioneeriva praktilise ruumi. Ilu on oluline, kuid köök peab olema eelkõige praktiline. Selles köögis on kasutatud vastupidavaid materjale, mis määravad köögi eluea. Näiteks tugevad ja niiskuskindlad laminaadid või Kerrock.

Olulisim on läbi mõelda töötasapinna planeering, et tehnika või valamud ei satuks liigselt lähestikku ning et kuhugi jääks ruumi ka toimetamisele. Siin on erikujulise pliidiplaadi valikuga mängitud ja tekkiski lisaruum töötasapinnale.

Ruumiga mängimine toob kasu

Köök peab mahutama uskumatult suure arvu erinevaid esemeid ning mugav lasustamisvõimalus on alati oodatud. Näiteks sinne kompaktahi andis võimaluse lisasahtlitele ahjupannide jaoks.

Ruumi võit ülemiste kappide sügavusega mängides. Ei pea kasutama standardmõõtu, vaid kui sobib, saab ülakappidele ka 5-10 cm jagu sügavust juurde anda.

Traditsiooniliste kapiuste asemel võib kaaluda ka ruloouksi.

Nii kubu ümbritsev kui valamu-alune kapp väärivad nuputamist. Tehes seda kavalalt, tekivad vägagi toimivad panipaigakesed.

Tutvu ka teiste Kodusaadetega!