Romantilisem skandinaavia stiil sisekujundajalt Kadi Jair

Kodu

Vaatame, milline on eestlaste seas armastatud romantiline skandinaavia stiil sisekujundaja Kadi Jairi
võtmes.

Puitparkett: Hansafloor

Tapeedid: Värvikeskus

Üldvalgustus: Moodne Valgustus

Skandinaavia stiilis lühtrid: 4Room 

Köögivalamu: Villeroy&Boch

Ukselingid: Assa

Pistikud-lülitid: Shneider Renova

Vannitoa seinavärv ja laudis: Värvikeskus

Vannitoa segisti: Damixa 

“Skandinaavia stiilile on ühtset definitsiooni väga raske anda. Tal on väga palju alamliike: modernsem, retro, klassikalisem. Skandinaavia klassikalisema stiili osas võib leida villalikke nüansse, mida võib kohata Rootsi häärberites.”  Kadi Jair

On lihtsamaid skandinaavia stiilis kodusid ja ka nn vahemerelike sugemetega kodusid, nagu näiteks see siin. Materjalide puhul lähtun alati nende naturaalsusest ja skandinaavia stiilis kodude puhul valin kindlasti helgemad ja heledamad toonid.

Antud kodu puhul oli soov leida hele põrand, milleks sai harjatud, faasitud servadega Hansafloori Barlinek Pudding põrand. Faasitud serv tekitab laudpõranda mulje.

Põrandate puhul tasub kaaluda erinevaid viimistlusvahendeid. Hansafloori Pudding OAK GRANDE puhul on tegemist mattlakiga, kuna klient ei soovinud tegeleda järelhooldusega.

Väga vastupidav on sari Hansa Plank, õlivahatatud vineeril põrandad, mille heledate toonide valik on lai ja huvitav. Hansa Planki põrandaid saab paigaldada ka kalasaba mustrisse.

 

Läbi kodu on kasutatud palju puitu, seda isegi vannitoas. Skandinaavia romantilist tüüpi vannitubade puhul ei plaadita enamasti seinu maast laeni. Kasutatakse ka puitlaudist ja värvitud seinu. On palju vee -ja niiskuskindlaid värve, mille õige kasutamine annab pikaajalise tulemuse.

Laudis, värvid, liistud, kinnitusvahendid: Värvikeskusest.

Klassikalise väljanägemisega Damixa dushisegisti on varustatud termostaadiga.

Aco renntrapp on paigaldatud nii, et ta ei rikuks klassikalise põrandaplaadi mustrirütme, vaid oleks delikaatne ja tagasihoidlik. See renntrapp võimaldabki end katta sama keraamilise plaadiga, mis on vannitoa põrandal.

Skandinaavia stiilis tapeete on Värvikeskuses võimas valik. Tapeedil on skandinaavia klassikalise stiili meeleolu loomisel tähtis osa.

Saavutamaks täiuslikku tulemust, on kõik detailid vaja läbi mõelda.

Ustel on kasutatud Assa satiinkroomjaid linke.

Ka pistikute ja lülitite sarjad on siin oma vormilt klassikalised. Tegemist on Schneideri Renova sarjaga, mis on üsna taskukohane, kuid jätab autentse ja hea mulje.

Furnituur, kapinupud, uksehinged mööblile, kõik sama metallitooni Mööblifurnituurist.

Üldvalgustus: Moodsast Valgustusest pärinevaid rimless süvisvalgustid.

Skandinaavia stiili sobivad väga igasugused metallvalgustid ja -lühtrid. Eriti sümpaatne võimalus on, et Eesti tootjalt 4Room saab tema valikust tellida ka mistahes tooniga lühtrit ral-kataloogi toonivaliku piires.

Klassikalises stiilis köökide puhul kasutatakse sageli valgeid keraamilisi valamuid.

Ka siin on selline Villeroy&Bochi ideaalse kvaliteediga eksemplar silma rõõmustamas. Villeroy&Bochi köögivalamuid on väga erinevaid: neid on töötasapinna aluseid, töötasapinda süvistatud, tasapinna pealsed või valge keraamilise esiservaga. Siin ongi üsna mahukas valge esiservaga Villeroy&Bochi valamu.

Tutvu ka teiste Kodusaadetega!

Galerii