Ridaelamu korter vajas radikaalset ümberplaneerimist: Aet Piel

Kodu

Õnnelik pääsemine algselt halvasti projekteeritud kodule.

Köök, eritellimusmööbel: Andi Mööblikoda

Köögi töötasapind: Hansakivi

Eritellimusel peegel-lükanduksed: EGO

Keraamiline plaat: NOTO

Köögitehnika: SMEG

Valamu: Blanco

Valgustus: Moodne Valgustus

Spa-vann: Balteco

Peadush: AXOR

Seina-äärne trapp: ACO

Eritellimusel vannitoamööbel: Andi Mööblikoda

Vannitoa eritellimusena valminud töötasapind Staron: Acrülam

Vibia vannitoa peeglivalgusti: Moodne Valgustus 

Ridaelamu, kahekordne korter, mille algse planeeringuga noor pere rahul ei olnud sai tänu sisearhitekti Aet Pieli abil kaasaaegne ja avar kodu.

Algselt oli planeeritud kolm magamistuba, aga ülipisike köök. Viimane oli joonisele märgitud justkui tühipalja markeeringuna, mõtlemata läbi, kuidas seal päriselus toimetatakse. See võib väikese probleemina tunduda, aga tegelikult määravad need markeeringud juba ära ventilatsiooni, vee ja kanalisatsiooni asukohad ning pärast tuleb see ruum siis lihtsalt ümber teha.

Esimene korrus

Esimesel korrusel sai võetud maha kööki ja esikut eraldav sein. Selle tulemusena on kahe kitsa ruumi asemel nüüd üks avar ruum. Siin ei olegi selgeid piire, kust esik lõpeb või köök algab. Kõnealuses köögis on suur lett, kus toimetamise poolel on sügavad sahtlid ja teisel pool õhukesed kapid näiteks pokaalide ja klaaside hoidmiseks. Toimetamisest selja taha jääb kõrge monoliitne kapi-ja köögitehnika tsoon.
Sellises köögis saab suurelt kokata ja on hea ka külla tulnud sõpradega suhelda.

Esimesel korrusel on garderoob ja tualettruum, mida eraldavad EGO peegel-lükanduksed.
Köögi töötasapinnaga sama tooni on ka 1200×1200 mõõdus keraamilised põrandaplaadid Notost. Siin kodus ongi kogu esimene korrus ühtlaselt plaaditud.

Köögitehnika on suures osas Smeg-I modernne suund.

Valamu on roostevaba. Roostevaba valamu sobib pea igasse kööki. Siinkohal teeb Aet juttu Blanco tehnoloogilisest uuendusest, mis seisneb roostevaba materjali eriti tugevas ja kergesti hooldatavas uudses viimistlustehnoloogias. Samuti tutvustab Aet Blanco valamutele lisaks äsja välja tulnud uudset põhjasõela, kuhu ei pääse toidujäägid vahele.

Avatud eluruumi valgustus on mõistagi omavahel seotud. Köögi kohal on Astro Lighting lakke süvistatud kipsvalgustid, mis viimistletakse koos laega ja on visuaalselt äärmiselt delikaatsed.
Elutoa seinas ja laes on Vibia kipsvalgustid. Konkreetsed valgustid moodustavad seinale arhitektuurseid valgusvihke, tekitades erilise meeleoluvalgustuse versiooni.

Teine korrus

Teisele korrusele algselt planeeritud kolme magamistuba tellija ei vajanud.
See andis võimaluse plaani oluliselt muuta ja ühe ärajäänud magamistoa arvelt tekitada suur ja mugav vannituba sauna ja majapidamisruumiga.
Siin on suur spa-funktsioonidega Balteco vann, dush, wc ja suure letiga valamukompleks.
Viimisteltud on vannituba suuremõõdulise marmorit imiteeriva keraamilise plaadiga Zero Design (Noto). Tagasihoidlik ühtne keraamiline plaat nii seinas kui põrandal on Aeti range soovitus, sest erinevaid materjale selles kompleksis jagub ning puudub vajadus veiderdada mustritega. Puit, klaas, tekstiilid jne on piisavalt erinevad.

Mõnusalt minimalistlikult mõjub Hansgrohe Axor lakke süvistatud peadush. Suute plaatide puhul on ainuvõimalik kasutada enamasti seina-äärseid renntrappe.
Niiskuskindel vannitoamööbel on tellitud eritellimusena Andi Mööblist. Mööbli muudab eriti väärtuslikuks Aeti disainitud töötasapind valamuga. Seda võimaldab veekindel materjal Staron, millest OÜ Acrülam toodab piiramatute mõõtmetega detailid mööblile täpselt sisearhitekti jooniste järgi. Vormi, värvi või suurus-piiranguid ei esine.
Vannitoa peegli kohal on Vibia spetsiaalne vannitoa peeglivalgusti, mis on niiskuskindel.

Tutvu ka teiste Kodusaadetega!

Plaan

Ridaelamu korter aet piel 1 korrus
Ridaelamu korter aet piel 2 korrus