Kodu noorele perele eluks ajaks

Kodu

Alustades tulevikukodu kujundamist, jääb noorel perel enamasti teadmistest vajaka. Tahaks kõike teha odavalt, kuid lõpuks osutub odavamaks see, kui maksad alguses pisut rohkem, ent hiljem saad korralikus majas muretut elu nautida.

 

Hoone ehitus: Nordic Houses

Avatäited, aknad: Viking Window AS

Siseuksed: Aru Grupp

EritellimusmööbelWesse Engineering OÜ

Fotod: Sven-Olof Engund (XL-Studios)

Kodu kujundamine on hea väljakutse noorele perele! Kas olete mõeldnud, kuidas ehitada suurepärase kvaliteediga ja pika elukaarega hoone? Esimese mõttena tuleb kindlasti ehitus omalkäel või remonti valvates-juhtides. Paratamatult võib sel hetkel teadmistest-oskustest vajaka jääda. Võib saada küll odavamalt, kuid hiljem maksab odav soetusmaksumus end enamasti seda valusamini kätte. Ehitusahel peaks olema ühe inimese ehk üksuse vastutuse all, sest iga ahel on tervik.

Pole mingit rõõmu kodu kujundamisest, kaunist parketist või toimivast köögimööblist, kui selgub, et vigaselt paigaldatud kommunikatsioonide pärast on vaja kõik see ilu üles võtta ja remondi ajaks kolida asenduspinnale.

Kogemus ja teadmised loevad

2000 maja Norrasse ehitanud Nordic Houses on toonud koostöös arhitektidega välja päris erilise eramumudeli, kus on spetsiifilisemalt võimalik läbi mõelda iga pere vajadused kohe ja ka ajas. Selline lähenemisviis on tõhus ja võimaldab ka pereliikmetele rohkem privaatsust. Nordic Compact kodumudeli “süda” on nn baasmaja, mis võibki loomulikult ka üksinda olla. Enamasti soovivad aga inimesed nautida eramus elades ka rohkem õueruumi ja nii võimaldab antud süsteem lisada samas rütmis väiksemaid mooduleid soovi järgi: kellele garaash, kellele stuudio, aiamaja, külaliste magamistuba, kodukontor või kodune spa. Moodulid võivad asetseda eraldi või saab neid kinnitada põhimooduli külge. Viimasel juhul tuleks kasuks selline otsus ette planeerida, kuna seda arvestades tuleks planeerida põhimoodul krundile, et jääks ruumi tulevikus lisamooduli paigaldamiseks kui ka et põhimoodulisse oleks vastavad ühenduskohad planeeritud. Lisamooduli lisamine on võimalik täiesti energiatõhusalt.

Siinse pere vajadused nägid ette peale peamooduli lisamooduliks eraldi saunamaja ning auto katusealuse.

Kodu kujundamisel ja planeerimisel seisab pere silmitsi tõsiste analüüsimiste ja otsustega ning võimalikult täpse eelarve koostamisega. Seda on alati kergem teha, kasutades professionaalide abi. Ometi on isegi parimate jooniste puhul raske ette kujutada, milline see kodu siis ikka detailideni välja nägema hakkab. Nordic Houses pakub selleks veel eraldi huvitavat virtuaaltuuri võimalust.

Sellise elementmaja karbi püstitamine võtab aega nädala! Kogu ehitusaeg selle konkreetse maja puhul eeltöö + paigaldus + siseviimistlus võttis aega 6 kuud.
Ehitusgarantii kehtib 5 aastat. Puitkarkassmaja puhul võib esineda vajumisi, mis võivad väljenduda pragudena seinas jne.

Oluline on kontrollida:
  • veesurvet ja torustiku kvaliteeti;
  • elektriplaani tõhusust;
  • põranda, siseuste kvaliteeti.

Vaata ka teisi Kodusaateid!

Galerii