Inspiratsiooni söögitoa kujundamiseks!

Kodu

Siseuksed ja eritellimusvalgustid: Avi PTK

Eritellimustapeet: Teleprint

Terviklik valguslahendus efektvalgustitega: Hektor Light

Seinatahveldused: Facita

Pehme mööbel eritellimusel: Sohvameistrid

Söögilaua toolid: Elke Mööbel

Pähklipuust efektsein: RM Stuudio

Keraamiline plaat: Plaadipunkt

Ege vaipkate, eritellimus: Lincona

Koduse söögitoa kujundamiseks otsi häid nippe ikka tunnustatud restoranidest. Üks hea restoran, mille kujunduse osas mõõtu võtta on Ugandi restoran Otepää südames.

Uue hingamise andsid Otepää südames asuvale endisele Oti pubile, nüüdse nimega Ugandi restoranile, Alesja Kovalenko-Lauri ja Mait Lauri. Kontseptsioon toetub Otepää ehk Ugandi ajaloole, mis oli kunagi Lõuna-Eesti keskuseks. Siin pühitseti ka Eesti lipp.

Söögitoa kujundamiseks leiad inspiratsiooni restoranidest!

Sisekujundajad võtsid eesmärgiks, et ajalugu peab visuaalselt interjööris välja paistma ning võrreldes võrreldes varasema Oti pubi olemusega on tänaseks tekkinud müstiline avarus.

Tellija edastas sisekujundatale lähteülesandeks ainult ühe soovi: kujundus peab olema rahvuslikus stiilis ja nn linkima ümbruskonnaga. Kui täna lõpplahendust vaadata, siis paremini ei oleks seda ülesannet lahendada saanudki.

Üks erilisemaid sisekujunduslikke elemente on esimese korruse seinu kattev vana Eesti kaarti jäljendav tapeet, kus kunagine Kagu-Eesti muinasmaakond Ugandi ilusti näha. 1711. aastal ilmunud Liivimaa kaart leiti Eesti Rahvusraamatukogu arhiivist. Tapeet on ühendatud altpoolt puitpaneelidega, mis on hetkel väga moekas ja aktuaalne lahendus, kaitstes lisaks ilusale välimusele ka seina.

Leti peal hakkavad kohe silma kipsist Itaalia brändi Karman käsitöövalgustid Hektor Lightist, mis veidi kirikukelli meenutavad. Kusjuures, kui aknast välja vaadata, paistab sealt ka päriselt Otepää kirik. Baarileti esipinna kujundus on aga inspireeritud Otepää kihelkonna rahvaseeliku kirivöö mustrist. Saali kaunid eridisainvalgustid (laes) ja uksed valmistas sisekujundajate jooniste järgi Avi puidutöökoda. Puidust mööbel, baarilett ja puitpiirded on eritellimustöö Facita mööblimeistritelt. Kuna Otepää ümbruses on rohkesti pähklipuid, kajastub see loomulikult ka restorani interjööris. Nimelt asub saali keskel justkui pähklipuu, mille oksad vahvasti üle lae jooksevad.

RM Stuudio valikust leitud eriti kvaliteetne ja uhke pähklipuust dekoratiivsein annab hea hulga elevust juurde. Ruumi eraldav kaunijooneline trepp koos käsipuuga on Ars Metallitöö meistrite laitmatu töö.
Ükski detail ei ole ruumis juhuslik. Esimese korruse saali vaibalt leiame Otepää rahvariideseeliku mustri. Muster on pärit tegelikult ühelt konkreetselt Pühajärvelt Sulendu talust leitud seelikult, mis aastast 1907  Eesti Rahva Muuseumile kuulub.

Vaibad on tellitud eritellimustööna Ege Carpetist.

Tutvu restorani kodulehega ja varasemate Kodusaadetega!

Galerii