Väikese, aga avara kodu kujundamine

Kodu

Selle maja pererahvas soovis soojades ja tumedates toonides eluruume. Just selline keskkond tekitab neis turvatunde ning on neile õdus ja hubane.

Eritellimusköök, elutoa diivanilaud ja kummutid: Ideaalköögid

Köögitehnika: Decoland

Eritellimusel pehme mööbel (diivan, voodi) ja öökapid: Soften

Siseuksed ja klaasvahesein: Structo

Peegelklaassein: Klaasissepa

Eritellimusel söögilaud: Kalla Mööbel 

Valguslahendus ja valgustid: Hektor Light

Kamin: Kivikujundus

Tapeet magamistoas: Moonavoor

Köögi ja vannitoa kivitöötasapinnad: Nerostein

Kodu kujundamine vastavalt pere soovidele. Sisearhitekt Viktoria Bankov planeeris kodu justkui iseendale – soojades ja tumedates toonides eluruumid tekitavad pererahvas turvatunde ning on neile õdus ja hubane.

Tumedas ja sumedas kodus on delikaatselt ja spetsiifiliselt välja valgustatud ainult punktid või piirkonnad, kus valgust on tõesti funktsionaalselt vaja. Täisvalgustus on võimalik tekitada vaid köögis. Ruumi aktsendiks on Itaalia disainvalgustid, valitud Hektor Lightist.

Ruumid ei ole suured, kuid tänu kõrgetele lagedele on elamises avarusetunnet.

Eriline peegelklaasist sein, kollaaž faasitud peegelklaasidest, on nii ruumi kaunistaja kui ka avardaja. Lisaks on sel mõistagi ka funktsioon ‒ peegel. Keerulise töö teostas Klaasissepa.

Majas on esmaklassilised siseuksed. Siseukse väärtus tõestab end kõige enam magamistoas ‒ uks sulgub vaikselt magnetlukuga ja on praktiliselt helikindel. See õnnestus tänu sellele, et kasutati nelja erinevat puit-ja plaatmaterjali.

Ruumid kogu perele

Köök on suhteliselt väike, aga funktsionaalne ja luksuslik. Tumeda, soliidse Ideaalköökide valmistatud köögi materjalideks on peitsitud spoon ustel; tööpinnaks nahkne, põletatud pinnaga Nero Absolut presskivi Nerosteinilt. Luksusliku Küppersbuschi (Decoland) köögitehnika dekoratiivsed käepidemed on efektset vasetooni.

Söögilaua valmistas Kalla Mööbel. Vanutatud, kuldse metallkattega laua jalad on kaetud tasapindselt spooniga.

Märkimisväärselt on tavalisest erinev eritellimusel projekteeritud elutoa diivan, mille käetoed on sama kõrged kui seljatugi. Nii moodustuvad diivani nurkadesse mõnusad olesklemispesad. Nurgaossa on projekteeritud lauake suupistete või jookide jaoks. Diivani kattematerjal on väga vastupidav ja katteid saab puhastamiseks ära võtta. Eritellimusel diivanikomplekti valmistas Soften.

Viktoria projekteeritud ja Ideaalköökide teostatud ruudukujulise diivanilaua sees on mahukad sahtlid.

Kamin oma kaunite tule-ekraanidega on vaadeldav kahest küljest ning siin on ka puudehoidmise koht. Kamin on viimistletud sama dekoratiivkiviga, mida on kasutatud ka maja fassaadil.

Põnevalt on lahendatud avatud elutoa ja vahekoridori (milles on ka uks vannituppa) eraldamine. Structo valmistas klaasist vaheseina, mis paigaldati juba ehitusjärgus ja mille ühenduskohti pole näha.

Magamistoaski ei ole ruumi üleliia, kuna otsustati, et ei loobuta korralikust walk-in garderoobist. Seetõttu tuli kodu kujundamisel iga ruutsentimeeter arvutada läbi kavalamalt kui tavaliselt ja ainus lahendus oli eritellimusmööbel. Pehme mööbli valmistas Viktoria Bankovi jooniste järgi Soften. Kuna eriti polnud ruumi ka öökappidele, projekteeris Viktoria need ümaratena ‒ ümar vorm võtab vähem ruumi. Peale selle on end nende vastu ka võimatu ära lüüa, sest kapid on polsterdusega, tasapind klaasiga.

 

 

Galerii