Klassikalistes stiilides orienteerumine on pähkel kogenud arhitektidelegi, rääkimata hobisisustajast. Just siis rappa joostaksegi, kui ei ole teadmisi, mis on väärtuslik, mis mitte ning peamiselt: kuidas mitte ruumi üle koormata kõige rikkaliku ja kohevaga. Nõu annavad väga kogenud sisearhitektid Katrin ja Argo Vaikla, kes on alates 1996 tegelenud Stenbocki maja kujundamisega ning see on meie riigi au ja uhkus. Hoone on klassitsistlikus stiilis. Nipid sobivad ka kodukujundusse.
Karniisid, tahveldused, akna-ja ukse furnituur, ajaloolised kollektsioonid: Kar Grupp
Eritellimusvaibad: Valley
Eritellimusmööbel: Ars Sisustus
Jung LS990 Dark pistikud ja lülitid
Valgustid: Hektor Light
Mööblivalik:
Diivan Wittmann, Ducale (valged) – istungite saali eesruumis
INNO C.D. Stack tool – sekretäri ja peaministri ruumis //standard.ee
INNO Oscar tugitoolid – pitsatisaali eesruumis //standard.ee
INNO C.D. Stack pink – sinine tuba //standard.ee
Vitra Charles&Ray Eams aluminium chair – sekretäri ruum // intera.ee
Molteni&Co Contenitoi Piroscafo raamaturiiul // emerante.ee
Flexteam Henry diivanid/tugitoolid pööningul // emerante.ee
Molteni&Co Domino Next kohvilaud // emerante.ee
Valgustid:
INNO põrandavalgusti LOOM – roheline tuba // standard.ee
Hektor Light:
Glashütte Limburg lühtrid – pitsatisaalis
FLOS Glo Ball Floor – istungitesaali eesruum
FLOS Archimoon K lauavalgusti
Modular 2Flat 2c rippvalgusti
Foscarini Twiggy põrandavalgusti – pööning
Chelsomi lühtrid
Prearo kuldsed seinavalgustid
G-Lights laualambid
Foscarini Twiggy lettura /must F15900420
Hoone sisustamisel seadsid sisearhitektid Katrin ja Urmo Vaikla eesmärgiks, et interjööris peaks peegelduma ausalt meie kultuur ja ajalugu. Oleme siin Eestis huvitavas kultuuriruumis. Ühest küljest saadab meid baltisaksa rikkalik pärand, samas teadvustame uhkelt ka eesti talurahvakultuuri. Ühtlasi peame end ka Skandinaavia ja Põhjala äärealaks. Selles hoones võeti ülesandeks mitte luua saksalikku toredust, vaid eestlaslikult karget ja selge vormikeelega sisu, mis austaks ka balti-saksa ajalugu.
Algsest sisustusest olid alles vaid mõned uksed, säilinud oli vestibüüli aaderdatud tahveldus ning laekarniis.
Vähest olemasolevat tuli kasutada kui inspiratsiooni ning sellest lähtudes luua uus tervik – piisavalt esinduslik, kuid samas praktiline.
Kuna tühja paleed ajastutruu sisustusega täita ei tulnud kõne alla ning vana stiili järeleaimamist ei pea sisearhitektid õigeks, siis mindi vastupidisele teele.
Otsustati ühendada vanaga täiesti teistsugune, koguni novaatorlik sirgejooneline vormikeel. Katrin ja Argo Vaikla nimetavad oma lähenemist improvisatsiooniks ajaloolisel teemal.
Materjalideks valiti ehedad ning originaalajastule kohased paekivi ja krohv, puit ja metall. Traditsioonilisele vormile läheneti harjumatus materjalis. Sellega loodi nihestus, milles väljendub mööbli kujundamise taotlus ja selle valmistamise ajahetk. Ühtlasi lisab see interjöörile teatud luksust ja suurejoonelisust. Nii on Katrin ja Argo Vaikla loonud uue reaalsuse, mis ilmselt võib tulevikus omakorda muinsuskaitse alla sattuda.