Aiandusõpetaja Reet Palusalu: “Lillesibulaid saab istutada, kuni labidas maasse läheb.”

Aed

Lillesibulaid saab istutada, kuni labidas maasse läheb. Seda on hea teada, sest oktoobrist alates saab lillesibulaid aianduspoodidest palju odavamalt!

Tööriistad: Fiskars 

Lillesibulad: Hortes 

Aiandusõpetaja Reet Palusalu õpetab, kuidas püsikupeerasse sibullilli planeerida nii, et õiteilu jätkuks kevadel pikalt.

Rindeline istutus

Rindelise istutuse puhul lähevad maha korraga ühte istutusauku erineval ajal õitsevad lillesibulad. Erineva suurusega lillesibulad istutatakse ka erinevale sügavusele.
Kui me tahame aga erineva istutusajaga sibul-lilli ühte laiku ehk istutusauku istutada, siis tekib küsimus: kuidas seda teha, kui nartsiss peab saama ideaalis mulda augustis ja tulp septembris? Reet Palusalu soovitab kõik korraga istutada näiteks oktoobris või novembris, aga mitte 3 sibula sügavusele, vaid sügavamale, 5 sibula sügavusele, kuna alumistes mullakihtides on soojem temperatuur.
Mõned mõtted Hortese sibul-lille turu kohta: lahtised sibulad on parema hinnaga. Siin on nartsissi-sibulaid, millel on emasibula küljes juba väga tugevaid tütarsibulaid, milled võite eraldada ja saate 1 sibula hinna eest mitu.

Siinkohal ilmutab end kõigepealt võrkiirise “Katerine Hodgins” helesinine lillepilv aprillis; mai esimeses pooles edvistab nartsiss “Mount Hood”; mai teises pooles tulp “Tulipa Brownie”.
See on ainult üks näide rindelise istutuse sordimääratlusest.