Unistuste kodu valmimisest lastega perele: sisekujundaja Ulvi Lõhmus

Kodu

Kuidas valmib ideaalne kodu? Vaja läheb head sisekujundajat ja põhjalikku pererahvast, kes teab enda vajadusi. Üheskoos sünnib kodu, kus on ideaalne elutuba, köök, vannituba ning loomulikult viimseni paika lihvitud detailid. Kirsina tordil veel eraldi korrus lastele! Kodu kujundamist nõustab sisekujundaja Ulvi Lõhmus.

Köök: Arens

Köögi valamu ja segisti: Franke

Pliidiplaadid: ABK

Efektvärv: laiguline valge pärlmutter Valpaint Sabulador col 604
Edasimüüjad: Decorest, Värvikeskus, Harmtex, V.P.Design.

Valgustid: Dectona

Elutoa diivanid, magamistoa voodi: Bellus

Söögitoa toolid, diivani lauad, magamistoa kõvamööbel Calligaris: Vepsälainen

Vann, valamu ja vannitoa mööbel: Aveo New Generation Villeroy&Boch

Vedeltapeet: Poldecor TYP31/5 hõbevalge; Värvikeskus

Siseuksed: Haapsalu Uksetehas Trendoor

Elutoa vaip: Casa Studio

Laste voodid, diivan, diivani lauakesed: Softrend

Eramu sisekujundus: 9 korda mõõda 1 kord lõika. Isegi kui arhitektuurne projekt tundub olema valmis, tasub siiski veel mitu korda mõelda, sest paberil tehtavad parandused on kolossaalselt odavamad. Konkreetse perekonna jaoks sündis ideaalne lõpptulemus siis, kui pererahvas oma vajadused korralikult kaardistas ning üheskoos sisekujundaja Ulvi Lõhmusega paberile pani.  Selle kodu kujundamise tulemus on suurepärane – kõigil on oma ruum ja on ühisruumi, hea akustika, hele ja helge kodu, mida on lihtne hooldada.

Ulvi Lõhmus on sisekujundaja, kes võtab vaevaks tellijaga vaielda. Loomulikult võidab kogemus ja see on ideaalne tulemus tellija jaoks – kõigil on oma ruum ja ühisruumi on samuti loogiliselt.

Maja on planeeritud selliselt, et alumine korrus teenindaks eelkõige ühistegevusi ja täiskasvanuid: siia on planeeritud elutuba, söögituba, köök, vanemate magamistuba, garderoob ja vannituba ning koduhoiuruum. Ülemisele korrusele on planeeritud kõik lastetoad, nende pesuruum ning lastele mõnus teleri vaatamise- ja mängutuba.

Tervikuna jaguneb kodu kaheks: suur maja, mis teenindab pere igapäevast elu ning maja juurde kuulub ka tore saunamaja.

Siinse kodu õnnestumised: 

  • Hele ja helge, samas kergelt puhastatav.
  • Tänu liigendatud ruumiprogrammile ja karniislagedele on hea akustika saavutatud ilma abivahendite ja liigsete investeeringuteta.
  • Erakordselt praktiline trepimaht, mis on ühest küljest köök, teisest elegantne puhvetkapp, kolmandast panipaik ja neljandast mõistagi trepp.
  • Lastel on oma korrus, igaühel oma tuba, aga on ka ühine koosolemise ruum.
  • Akustilisi risikohti on mahendatud laekarniisidega, mille taha on peidetud ventilatsioonitorud.
  • Trepi alla tehtnud trepihall esemete paigutamiseks.

Tervikuna saame öelda, et värvitoonidelt on maja väga hele ja võib jääda mulje, et seda on raske korras hoida. Probleemi ennetamiseks on esikutesse teadlikult valitud tugev Valpainti dekorratiivkrohv, mis ongi väga hea valik lastega peredesse, kus vahepeal satuvad ikkagi väikesed mustad näpukesed mööda seina triipe vedama. Seda on hõlbus puhastada, ei jää järgi igasuguseid puhastamisjälgi. Samuti petab dekoratiivkrohv sillerdava pinnaga määrdunud või puhastatud koha ära. Teine hea materjal on vedeltapeet, mida on kerge modelleerida ja on kohtparandatav. Samas reflekteerib hästi valgust ja on akustiliste omadustega.

 

Galerii

Plaan