Lumivalge kodu vastupandamatud võlud ja eelised: Aet Piel

Kodu

Lõpututes nüanssides valgete tekstuuride ja materjalidega tehtud korteri põhjal räägib sisearhitekt Aet Piel, miks monokroomne põhilahendus interjööris on turvalisim ja kauakestvaim väärtus. Sellisesse kodusse saab kardinaalselt uue värvigamma või meeleolu tuua taskukohasemate vahenditega nii sageli, kui keegi soovib!
Eeliseks on, et võib minna heasse sisustuspoodi ja alustada oma kontseptsiooni loomist ükskõik mis värvidest! Peaasi, et keerulised asjad, nagu köök, vannituba, panipaigad ja baas-siseviimistlus koos sellega, mis seina sees, on hea arhitekti poolt tehtud ja moodustavad omaniku kirevale kontseptsioonile alati turvalise tausta. Kindlasti oleme mõjutatud trendivärvidest ja just nii saab neile ahvatlustele kaasa minna. Baaslahendus püsib aastakümneid või rohkemgi. Vahetame lahtist mööblit, tekstiile ja aksessuaare.

Lülitid, pistikud: Jung
Kardinad, tapeet, tekstiilid: Smartex
Valgustid, Studio Italia Design: Moodne Valgustus
Siseuksed: Salava
Uste furnituur: Fiskostar
Garderoobid ja lükanduksed: Tank
Diivan, voodi, köögitoolid: Sisustusstuudio Now
Aksessuaarid ja täiendmööbel: BoConcept
Vaibad: Casa Studio
Põrandad: RM Stuudio
Keraamiline plaat: Noto
Vannitoa aksessuaarid: Spa Sanitaartehnika
Sisehaljastus: Jungle Garden

Tihti pole kindel, et inimesed teavad, mis täpselt neile värvide näol millises koguses meeldib. Mida monokroomsem, lihtsam ja neutraalsem on kodu taust, seda lihtsam on korteri omanikel seda muuta, katsetada. Kinnisvara põhiväärtus säilub alati.

Siinses korteris on baaslahendus loodud kindlatest ja kvaliteesetest materjalidest.

Põrandal on väga kvaliteetne saarepuidust valgendatud parkett. Samas võtmes on ka eritellimusel valmistatud saarespooniga uksed. Kvaliteetne köögimööbel mängib valgete materjalidega: värvitud kõrgläige ja samuti saarespoon.
Köök on kujundatud minimalistlikult kahe suure mahuna: suur saar, mille taga kokatakse ja saab ka külalised võõrustatud. Teine osa on pocket-ustega maht, kuhu on peidetud köögitehnika kui ka valamutsoon.

Siin ruumides on erilised lükanduksed: peenikese raamiga ja väga laiad.

Esiku garderoobikapp on justkui nähtamatu: suurte peegelustega sisukas garderoob on Aeti sõnutsi parim lahendus sellises koridoris. Ta avardab kitsast ruumi ja täidab esikus tarvis oleva peegli funktsiooni.

Valgustus peaks ideaalis olema nii nähtamatu kui võimalik. Karniisi –ja integreeritud valgustid on ideaalsed. Karniisivalgustid nõuavad aga perfektset seinaviimistlust, kuna näitavad iga vea välja.

Kui üldvalgus on paigas, saab rõõmuga siirduda dekoratiivvalgustite valimise juurde, mis võivad olla ka aktsentseimad elemendid ruumis.

Kindlasti on väljakutseks valida sellises võtmes valgeid tekstiile ja tapeete. Siia korterisse tundus lumivalge õhuline mootorkardin ainus võimalus. Valituks osutus neutraalne ja delikaatseim kõrgkvaliteetne kangas. Seda oli päris keeruline valida, et leida just sellise läbipaistvuse ja langemisega kangas, nagu sooviti.
Delikaatsete tekstuuridega valged tapeedid said samuti Smartexist leitud.

Vaipade valikut sai proovitud koostöös Casa Studioga, kus on ääretult suur valik Indias valmistatud luksuslikest käsitöövaipadest.

Korteris on kaks vannituba. Kuna soov oli ajatu luksuse järele, siis osutusid valituks Noto suuremõõdulised marmorikarva keraamilised plaadid. Tähelepanuväärne on siin just suurte plaatidega vormistatud aurusaun, mille tulemus sai väga elegantne.

Mõnus pehme mööbel pärineb Sisustusstuudiost Now. Aeti lemmikuteks on just pehmed tugitooli mugavusega köögipukid, kuhu võib end istuma unustadagi.

Galerii