Korter, kus viibides on tunne, nagu avaras villas: Aet Piel

Kodu

Mitte nii suur korter saab mõjuda avarana tänu täpsele planeeringule, kus samaaegselt ruumiprogrammiga joonistati valmis juba ka eritellimusmööbel.

Köök: Arens
Köögi töötasapind: poleeritud kvartskivi Piatra Grey Caesarstone
Õhupuhastaja: Bora
Valgustid, süvisvalgustid: Flos, Hektor Light
Garderoobid: Tank
Mootorkardinad: Sunorek
Biokamin: Koltsi Kaminad
Metallkarkassriiul: Tederdisain, puitosa: Villu Mööbel
Diivan ja voodi: Borg
Aksessuaarid ja täiendmööbel Bo Concept
Lükanduks: EGO

Eritellimusmööbel on sentimeetri kaupa läbi mõeldud ja kujutab endast ainuvõimalikku lahendust nii mõnelegi probleemile. Näiteks sai luua eraldi garderoobi sopistusse tänu sellele, et vaheseina esiku ja köögi vahel moodustabki juba kahepoolne mööbel, mis on ühest küljest garderoobi, teisest köögikapp. Vastavalt on sätitud ka kappide sügavused: esiku riidekapile vastandub köögi poolt õhuke kapp klaaside ja tasside jaoks. Tulemus on rahulik ja monoliitne, maksimaalselt funktsioneeriv.

Tähelepanuväärsed on siseaknad, mis võimaldavad loomulikul valgusel õuest korteri pimedamatessegi nurkadesse jõuda kui ka silmsidet hoida läbi erinevate ruumide. Näiteks koju sisenedes võib esiku garderoobist läbi siseakna viibata kodukontoris töötavale kaasale.

Üllatav on ka biokamin, mis on puldist lülitatav ja näitab end nii spa-ruumide kui elutoa poole ning mille kohal leidis paiga ka televiisor.

Avarus teeb tänulikult kummarduse süvistatud valguslahendusele kui ka peidetud või tasapindselt süvistatud funktsionaalesemetele. Nii tekib mõnusalt väärtuslikku õhuruumi juurde.

Korteril on avarad vaated üle linna mereni, mis eeldab, et need vaated kõlaks läbi suurte akende ka korteri kujundusega kaasa.

Korteri planeering on atraktiivne, kui valgus liigub läbi maja. Mööbel peaks olema paigutatud nii, et igast strateegilisest kohast näeks ka kaunist vaadet – näiteks diivanil istudes või köögis toimetades.

Siinsel korteril on vaate avamiset peetud silmas ka saunaruumis. Nii saab laval istudes ka siit merd silmitseda.

Delikaatselt on elutoa ja magamistoa vahelisest koridorist võimalik liikuda majapidamisruumi.

Magamistuba on just nii suur, kui võimalik ja nii väike kui vaja. Õnnestunult on saanud paigutada magamistuppa walk-in garderoobi ja privaatse dushinurga, mille mõõdud on minimaalsed. Taas tänu siseakendele mõjub olemine avaralt.

Toonide valik nii siseviimistlusmaterjalide kui mööbli osas on süsteemne: tumedam pruunikas saaretoon, mis on põrand ja mööblidetailid. Puidu mustrile sekundeerib viisakas hall, mis köögimööblis avaldub kõrgläikelisena ja pehmes mööblis kui ka aknakatetes mõnusa ja pehmena.

Ainus lahtine valgusti on Flos-i hämardatav põrandavalgusti, millel on ka valgustooni võimalik reguleerida.

Diivanilauad, vaip, padjad jm aksessuaarid on valitud BoConceptist.

Galerii

Plaan